2018 m. rugpjūčio 14 d.

Pažintinė ir edukacinė kelionė

Rugpjūčio 11 dieną bažnyčios bendruomenė vyko į pažintinę-edukacinę kelionę pietų Lietuvos kryptimi.

Pirmasis sustojimas buvo Alytuje, kur aplankėme Afganistano karo veteranų klubo muziejų, vienas iš veteranų papasakojo apie savo asmeninę ir kitų karių patirtį Afganistane. Alytaus kraštotyros muziejuje apžiūrėjome ekspoziciją „1915 m. rugpjūčio 27-oji: vienos gatvės istorija“ ir žaidėme žaidimą, kuris reikalavo atgaivinti istorijos žinias apie knygnešius.

Tolimesnis maršrutas mus vedė į Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčios rūsyje esančią ekspoziciją. Čia kunigas Remigijus iš evangeliškosios perspektyvos papasakojo apie eksponatus. Laikas keliaujant bėgo greitai, o sulaukus pietų meto, ant Liškiavos piliakalnio surengėme pikniką.

Atvykę į Druskininkus, apžiūrėjome Miško muziejaus „Girios aidas“ ekspoziciją, kuri išdėstyta per tris aukštus. Išėję laukan, pasivaikščiojome aplinkui muziejų esančiame pušynėlyje. Aplankėme ir Druskininkų miesto muziejuje esančią XIX a. ekspoziciją. Kelionei einant į pabaigą, vykome į Druskos studiją, kuri įsikūrusi ant Ratnyčėlės upės kranto.

Galiausiai, nepabūgę lietaus ir aukščio, drąsiausi užlipo į 26 metrų aukščio Merkinės apžvalgos bokšto viršūnę, kurią pasiekus atsiveria įspūdingas vaizdas į Nemuną.